Jak vylepšit své životní minimum? Půjčka jako řešení!

Váš život se přelívá od desíti k pěti? Žijete doslova „z ruky do pusy“ a nemůžete si dovolit utratit ani korunu navíc, bez toho abyste to na kvalitě svého života nepocítili? Pokud vás tato charakteristika dokonale vystihuje, zamyslete se, zda neexistuje způsob, jak zvýšit životní minimum, se kterým musíte každý měsíc pracně nakládat a tím také vylepšit svou životní úroveň. Máme pro vás několik návodů, jak na to.

Sestavte si rodinný rozpočet

Jako první si sepište veškeré své příjmy a výdaje. Utvořte si detailní rodinný rozpočet a popřemýšlejte, které výdaje by bylo možno v budoucnu snížit a jak naopak zvýšit své příjmy. Pokud jste matka-samoživitelka na mateřské dovolené, pak možností, jak rodinný rozpočet vylepšit nebude mnoho. Podpora – svým způsobem ubohá almužna – kterou stát vyplácí neumožňuje pokrýt ani to nejdůležitější. O nějaké nové výbavičce nebo snad relaxačním víkendu s kamarádkami nemluvě.

Další zajímavý článek:  Životní minimum kalkulačka

Půjčka jako řešení?

Pokud jste se dostali do situace, která je bez okamžité finanční výpomoci neúnosná, pak se může jevit jako ideální řešení půjčka. Mějte ovšem na paměti, že v tomto případě jde o řešení krátkodobé a nouzové. Vypůjčené peníze bude nutno dříve nebo později uhradit a to včetně úroků, které bývají u rizikovějších půjček nemalé.

Kde vám půjčí?

Zamíříte-li s žádostí o půjčku do banky, s největší pravděpodobností příliš nepochodíte. Zde je totiž pro schválení půjčky nezbytná určitá výše příjmu, na kterou se životním minimem s největší pravděpodobností nedosahujete. Řešením mohou být nebankovní půjčky, které společnosti poskytují i maminkám na mateřské dovolené, samoživitelkám a dalším osobám, kterým by prokazování příjmu zlomilo vaz.

Další zajímavý článek:  K čemu slouží životní minimum