Životní minimum MPSV

MPSV neboli ministerstvo práce a sociálních věcí má na starosti především takové věci jako je právě životní minimum, státní sociální podpora, důchody, zaměstnanost a podpora v nezaměstnanosti a vše ostatní co souvisí se sociální tématikou nebo se zaměstnaností v České republice.

Informace životní minimum od MPSV

Všechny potřebné informace, na téma životní minimum je možné najít přímo na webu MPSV. Jedná se především o tuto stránku kde najdete přehledný souhrn všech podstatných informací na téma životní a existenční minimum. Jsou zde shrnuty všechny potřebné informace pro výpočet a stanovení výše životního minima a také příklady toho jak si vypočítat životní minimum pro jednotlivce nebo pro domácnost nebo také kde a jak je možné požádat o životní minimum a další sociální dávky

Další zajímavý článek:  Co je hmotná nouze

Životní a existenční minimum MPSV

Další informace na téma životní a existenční minimum od MPSV (ministerstva práce a sociálních věcí) je pak možné najít třeba zde.  Jedná se v podstatě o stejné informace, jaké můžete najít i pod předchozím odkazem, které jsou rozšířené o další porobnosti

Kalkulačka životní minimum MPSV

Na webu MPSV najdete i jednoduchý online nástroj – kalkulačka životní minimum, kde si sami můžete vypočítat, kolik činí životní minimum pro vás nebo pro vaši domácnost. Kalkulačka je k dispozici zde a pro její použití potřebujte pouze běžný internetový prohlížeč, ve kterém je zapnutý javascript (pokud nevíte co je to javascript, tak jej s největší pravděpodobností máte zapnutý a nemusíte se ničím trápit J)

Zákon o životním minimu

Všechny informace na webu MPSV vycházejí z toho, co obsahuje zákon o životním minimum (přesněji Zákon o životním a existenčním minimu, Zákon č. 110/2006 Sb.). Pokud vás zajímá přesní znění tohoto zákona, pak se můžete podívat na zákon o životním minimum v plném znění i na tomto webu. Tento zákon platí již od roku 2007 a jsou v něm definovány částky a také způsoby výpočtů (co a jak se zohledňuje a jak se postupuje při výpočtu).

Další zajímavý článek:  Životní a existenční minimum 2011

V případě nejasností jaké je výše životní minima nebo jak požádat o jednotlivé sociální dávky, se určitě můžete obrátit buď přímo na MPSV nebo na příslušný sociální odbor v místě trvalého bydliště.