Existují půjčky pro důchodce?

Jste-li důchodce, či člověk těsně před důchodem, určitě víte, že už vám jen tak někdo nepůjčí. V důchodu budete totiž dostávat nebo už dostáváte jen životně nejdůležitější finanční prostředky a na splácení půjčky vám už nebude zbývat.

Hypotéku před důchodem nedostanete

V tomto duchu například fungují prakticky všechny hypotéky. V žádné bance či v jakémkoliv ekonomickém subjektu vám nepůjčí na velkou rekonstrukci domu nebo koupi nové nemovitosti, protože je zde prostě strach z toho, že už nebudete moct splácet. Samozřejmě, že se jedná o poměrně neférový systém, který ovšem nezměníte.

Půjčit si jako důchodce je snadné

Můžete se ale na druhou stranu pokusit půjčit si menší částku u nějakého nebankovního subjektu. Ty mají totiž často umírněněji stanovené podmínky a tak na půjčku dosáhne i důchodce. Jedná se například o společnost Ferratum, Click Credit nebo zaplo.cz. U těchto všech společností si může půjčit bez problémů i důchodce.

Další zajímavý článek:  Existují půjčky zdarma?

Co musíte pro schválení žádosti splňovat?

Musíte však splňovat podmínku bezdlužnosti, a to buď u daného subjektu, nebo celkově. Nikdo totiž nechce sponzorovat dlužníky, a tak pokud máte jako důchodce dostat tu možnost, že si půjčíte jistý obnos peněz, měli byste mít taky naprosto čistou platební historii. To je ale všechno! Dále stačí mít účet v bance, být osobou starší 18 let a mít finanční prostředky na následné splacení půjčky, které ovšem nebudete nikomu dokazovat.

S jakou částkou můžete počítat?

Jelikož se jedná o rychlé nebankovní půjčky, nečekejte žádné milióny. Ovšem v situaci, kdy zrovna potřebujete zaplatit nečekané výdaje, se vám každý tisíc bude hodit. U společnosti Ferratum si můžete půjčit od 500 do 10 000 korun. U zaplo.cz budete mít zase na výběr částku začínající na 1 000 a konče na 12 500 Kč. A u Click Credit si můžete půjčit od 1 000 do 4 999 Kč. Záleží pouze na vás, kolik aktuálně potřebujete.

Další zajímavý článek:  Získejte novou finanční rezervu