Existují půjčky zdarma?

Pokud zvažujete nad finanční půjčkou, určitě jste již zaregistrovali, že skoro u všech jsou připsány nejrůznější úroky a poplatky. Těmi se vlastně ekonomický subjekt obohacuje na úkor peněžního nedostatku svých klientů. Ovšem najdou se na českém trhu i takové společnosti, které poskytují půjčky zdarma.

Co to znamená mít půjčku zdarma?

To znamená, že nebudete za půjčené peníze navíc platit žádné poplatky, úroky ani penále. Prostě nic! Co z toho finanční subjekt má? Většinou se s tímto setkáte u poměrně nízkých částek nebo pouze u první půjčky, takže rozhodně nemusíte mít strach, daný subjekt si penízky najde jinde.

Další zajímavý článek:  Životní minimum versus „chudoba“

Kde se poskytují půjčky zdarma?

A nyní již k jádru věci – kde se vlastně tyto půjčky poskytují? Jedná se hned o několik společností. První je zaplo.cz. Ta poskytuje naprosto všem svým klientům první půjčku zcela zdarma. Půjčit si u této společnosti tak můžete od jednoho do pěti tisíc, a pokud tuto částku vrátíte maximálně do třiceti dnů, nebudete muset platit nic navíc. K jejímu prodloužení si již ale jistý poplatek připravte. Například u půjčky jeden tisíc korun si za její prodloužení o sedm dnů připlatíte 139 korun.

Druhou společností, která poskytuje půjčky zdarma je Ferratum. U té si takto můžete půjčit jeden, dva nebo tři tisíce a nebudete k nim muset přidávat ani korunu navíc. Ovšem oproti zaplo.cz budete muset tyto peníze vrátit nejpozději do patnácti dnů. I zde si můžete splacení půjčky oddálit, a to až o třicet dnů. Avšak i zde si připravte penízky navíc.

Další zajímavý článek:  Nebankovní půjčky: jak je vybírat?

Třetí společností, která ale poskytuje půjčky zdarma pouze studentům, je Click Credit. Pokud jste tedy vlastníci ISIC karty, můžete si půjčit bez jakýchkoli poplatků a úroků 1 500 Kč, a to na dobu třiceti dnů.